Upisi u najbolje autoškole

kvalitetna edukacija i vrhunski rezultati prilikom polaganja vozačkog ispita

Prometni propisi i pravila / Propisi u cestovnom prometu

Smije li osoba koja je dobila uvjerenje o položenom vozačkom ispitu upravljati vozilom?

smije
smije samo u pratnji iskusnog vozača
ne smije

Informacije

Za samostalno upravljanje vozilom u prometu na cesti potrebno je ispunjavati određene uvjete. Samostalno upravljati vozilom na cesti u prometu smije samo onaj vozač koji ima važeću vozačku dozvolu. čl. 196. "Zakona o sigurnosti prometa na cestama": Vozač koji ima samo uvjerenje NE SMIJE samostalno upravljati vozilom.

Odaberi pitanje